Jak wzmocnić strefę kariery?

Założenie powiązań między elementami świata rzeczywistego a wartościami, do jakich dążysz, jest dość modną w dzisiejszych czasach metodą na poprawienie swoich osiągnięć. Dużo w tej kwestii do powiedzenia mają zasady Feng Shui. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, pomyśl nad wzmocnieniem strefy kariery, której musisz szukać w północnej części budynku. Strefa ta posiada dwa żywioły: metal i wodę.

Jak wzmocnić strefę kariery?

Nie wszystkie osoby czują się na siłach, by samodzielnie eksperymentować w tak istotnych kwestiach. Jeśli niezbyt wiesz, jak urządzić swoją sferę kariery, możesz zwrócić się o pomoc do kogoś posiadającego właściwe wykształcenie. Z pewnością wspólna praca nad uzyskaniem nie tylko estetycznego, ale także mocno energetyzującego wnętrza będzie dla ciebie bardzo inspirująca.

 

Kroki niezbędne do wzmocnienia strefy kariery zgodnie z feng shui:

– Potrzebujesz lustra o znacznym rozmiarze, o idealnie okrągłym kształcie lub ewentualnie owalnego, oprawionego w ramę z metalu. Umieść go na ścianie, najlepiej takiej, która nie jest przytłoczona innymi elementami dekoracyjnymi.

– Umieść w widocznym miejscu sporych rozmiarów fotografie lub portrety ważnych dla ciebie ludzi z interesującej cię branży – na pewno są takie osoby, chociażby obecne w twoim życiu, znajome ci z telewizji, z innych mediów itd. Powinny znaleźć się wystarczająco blisko, by pozostawać w zasięgu wzroku, gdy będziesz pracować, ewentualnie znajdź większe.

–  Zdecyduj się na jakiś element dekoracyjny zawierający czystą wodę – może to być fontanna lub jakaś instalacja pokojowa z tryskającą wodą. Niech również znajdzie się w widocznym miejscu pomieszczenia, na niezbyt zatłoczonej przestrzeni.

– Dostarcz do wnętrza jak najwięcej światła za pomocą odpowiadających założeniom lamp. Dobierz właściwe egzemplarze źródeł światła pod względem rozmiarów, estetyki i stylu. Skomponuj je odpowiednio z pozostałym wyposażeniem wnętrza.

– Motyw wody zawrzyj na dekoracyjnym obrazie do zawieszenia na jednej ze ścian. Zamiast tafli wody świetnie sprawdzi się też np. nocne niebo. Może być także woda i niebo na jednym obrazie. Obraz powinien zajmować dość sporą powierzchnię ściany i nie mieć zbyt ciężkich ram.

– Dobrymi barwami wzmacniającymi strefę kariery są błękitny i czarny. Błękit może być właściwym kolorem do pokrycia nim ścian pomieszczenia. Czarny można wykorzystać do dodatków albo elementów dekoracyjnych, bo będzie zbyt przytłaczający, jest też zdecydowanie zbyt mocną barwą na meble, wykładzinę czy inne większe powierzchnie.

– W miarę możliwości wprowadź do wnętrza motyw koni – jest bardzo energetyczny, wiąże się z dążeniem do sukcesu, sławą, wolnością. Jest idealny do twojej strefy kariery, choć sprawdzi się również w innych. Konie nie muszą być duże, nieraz umieszcza się je w postaci wieszaków, breloków, przycisków do papieru.

– Oprócz strefy kariery zajmij się właściwym wyposażeniem i urządzeniem także sfery sławy i sfery przyjaznych ludzi. Tę pierwszą sferę zbuduj wokół intensywnych, czerwonych elementów, drugą wypełnij spokojną szarością.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here