Jak być kreatywnym?

Czy wiedziałeś, że rozróżniamy dwa rodzaje cech ludzkich? Jednym są cechy wrodzone, drugim nabyte. Do tych drugich możemy zaliczyć między innymi kreatywność. Cecha ta ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Ludzie kreatywni łatwiej rozwiązują codzienne problemy, mają więcej pomysłów i skojarzeń. Dziś dowiesz się w jaki sposób możecie rozwinąć ukryte pokłady własnej kreatywności. Przedstawione techniki dadzą Ci dużo radości rozbudzając przy tym Twoją ciekawość.

  1. Najpierw powinieneś zrozumieć istotę rozwoju kreatywnościJak być kreatywnym?

Człowiek przez wiele lat chodzi do szkoły. Zakończenie edukacji to jednak dopiero początek dorosłego życia. Każdy człowiek powinien nieustannie się uczyć. Zastanawiałeś się kiedyś nad sensem życia? Naszym zdaniem jest nim właśnie chęć ciągłego pozyskiwania nowych umiejętności oraz wiedzy. Każde przedsięwzięcie, które podejmujesz musi stanowić dla Ciebie cel i wyzwanie. Tym, co odpowiada za rozwój kreatywności jest…. Mózg! To swego rodzaju mięsień, który należy trenować, aby nie zanikł i był wciąż sprawny. W Twoim mózgu każdego dnia umiera miliony neuronów. Kiedy się uczysz na ich miejscu pojawiają się jednak nowe. To właśnie jest podstawą kreatywności.

Nauka była pierwszą techniką rozwoju kreatywności. Poniżej znajdziesz ich znacznie więcej.

  1. Zapachy oddziałują na Twój rozwójJak być kreatywnym?

Nauka jest ważna, ale pamiętaj także o konieczności rozwoju innych zmysłów mających wpływ na Twoją kreatywność. Skup się na otaczających Cię zapachach. Kiedy zaczniesz zwracać uwagę na każdą woń (nie tylko tę ładną, ale czasem również na tę nieprzyjemną) szybko zauważysz, że nie miałeś pojęcia o tym w jakim środowisku tak naprawdę funkcjonujesz.

  1. Kolorami opisujemy swoje życie, na ich podstawie wzbudzamy także pewne skojarzenia. Postaraj się umiejętnie nazwać wszystkie barwy i ich odcienie.
  2. Poznaj mowę drugiego człowieka. Słowo jest nie tylko przekazem. W słowie tkwi potężna siła, dzięki której to, co mówi do nas nasz rozmówca może wykreować w Twojej świadomości obraz, dźwięk a nawet prawdziwe emocje.
  3. Przyglądaj się z bliska wszystkim przedmiotom, które otaczają Cię na co dzień. Wydaje Ci się, że znasz je doskonale? Sięgnij po lupę a przekonasz się, że o wielu istotnych detalach nie miałeś dotychczas pojęcia a i one mają wpływ na Twoją kreatywność i jej rozwój.
  4. Lubisz oglądać telewizję? Wykorzystaj to! Włącz ulubiony film, ale wyłącz dźwięk. Czytaj z ruchu warg aktorów. Twoja wyobraźnia i rozwijająca się kreatywność z pewnością dopowie Ci resztę.
  5. Szukaj nowych, ciekawych nazw dla przedmiotów codziennego użytku. Może to być chociażby szczoteczka do zębów, czy mysz do komputera. Każdego dnia postaraj się również znaleźć nowe zastosowanie dla rzeczy, z których korzystasz codziennie. Zobaczysz, że lista będzie coraz dłuższa.
  6. Wspomnieliśmy już, że człowiek kreatywny łatwiej rozwiązuje problemy. Jeśli więc pragniesz rozwijać tę cechę postaraj się wymyślać problemy, które mogą Cię spotkać i zastanów się w jaki sposób byś je rozwiązał. Możesz również przyglądnąć się życiu innych osób i trudach, z którymi się borykają. Układaj w swojej głowie plan, który odpowie Ci na pytanie jak zachowałbyś się będąc w podobnej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here