Każdy człowiek oprócz pracy zawodowej czy nauki szkolnej poświęca swój wolny czas na różne pasje czy hobby. Niektórzy chcą się podzielić swoimi doświadczeniami na forum publicznym, czyli w internecie. Najprostszym sposobem jest założenie i prowadzenie bloga tematycznego.

Spędzanie czasu na pisaniu postów może być po jakimś czasie nużące. Autor może także dojść do wniosku, że obsługa bloga jest bardziej czasochłonna niż samo hobby. Dodatkowo traci motywację, ponieważ pisze nieodpłatnie. A co jest jednym z lepszych motywatorów, jak nie pieniądze? Dlatego warto rozważyć monetyzację bloga, żeby zrekompensować poświęcony czas. Niewielu osobom udaje się doprowadzić do sytuacji, że zarobki z aktywności w internecie zastąpią regularnę pensję, ale pewien ekwiwalent i dodatek do etatowych zarobków jest na pewno miły i osiągalny.

Najłatwiejszym, co nie znaczy, że najbardziej dochodowym, sposobem jest instalacja reklam AdSense. Autor bloga zarabia poprzez klikanie w reklamy przez odwiedzających. Stawki są raczej niskie, ale przy dużym ruchu na stronie, liczba kliknięć, a tym samym zarobki, mogą być satysfakcjonujące. Atutem tej metody jest bardzo mała ilość potrzebnego czasu – jedynie na konfigurację konta i wstawienie bloków reklamowych.

Drugim sposobem, bardziej dochodowym, nieco bardziej angażującym czasowo, ale ekonomiczniejszym, są programy partnerskie. W zależności od tematyki strony można nawiązać współpracę albo bezpośrednio z np. bankiem czy księgarnią, albo z siecią afilacyjną skupiającą wielu kontrahentów. Praca blogera ogranicza się do kreowania linków i umieszczania ich w tekście. Zarabia on na kliknięciach w reklamy oraz prowizję od sprzedaży.

zarabiajblogujac.pl

Reklamy i programy partnerskie to dwa najprostsze sposoby na zarabianie na blogu, dla osób, które nie znają się na pozycjonowaniu stron i monetyzacji profesjonalnie. Zajmują one stosunkowo niewiele czasu i zapewniają zwrot kosztów prowadzenia własnej strony czy bloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here