W opinii wielu obcokrajowców Polacy uchodzą za naród ludzi wiecznie niezadowolonych, narzekających oraz takich, którzy nie potrafią cieszyć się z życia. Być może po części jest to prawdą, jednak obywatele innych krajów nie zdają sobie sprawy z tego jak trudne jest codzienne życie Polaka.

Anglik czy Francuz może bez problemu skupiać się na miłym spędzaniu wolnego czasu i czerpaniu radości z życia, ponieważ żyje w dużo bardziej przyjaznym i bogatym państwie. Polacy przede wszystkim są narodem, który musi ciężko pracować, zarabia niewiele, na niewiele może sobie pozwolić i ciągle żyje w stresie. Polska w przeciwieństwie do bogatszych krajów zachodnich ma bardzo słabo rozwinięty system opieki socjalnej. W Niemczech czy we Francji młoda matka, niezależnie od swojej sytuacji zawsze będzie otrzymywała pieniądze od państwa i nie musi się martwić o to jak utrzyma swoje dziecko. W Polsce jest zupełnie inaczej.

Na zasiłek macierzyński, który zresztą nie jest zbyt długo wypłacany mogą liczyć jedynie kobiety zatrudnione na umowę o pracę. Jeśli kobieta była bez pracy, w czasie, gdy zaszła w ciąże i jest samotna jej sytuacja może być bardzo nieciekawa. W słabym położeniu znajdują się u nas także bezrobotni. Na niewysoki zasiłek liczyć może tylko, co szósty ze wszystkich zarejestrowanych. Polska nie jest krajem, gdzie wypłaca się zasiłki na prawo i lewo oraz przydziela mieszkania komunalne prawie każdemu, kto złoży taki wniosek. Także emeryci i renciści żyją u nas bardzo skromnie. Taki a nie inny system opieki socjalnej sprawia, że każdy musi troszczyć się o siebie.

Zarabiamy niewiele, mnóstwo rodzin wydaje pieniądze tylko na bieżące potrzeby i nie ma żadnych oszczędności. Czas, jaki poświęcamy na pracę należy do najdłuższych w Europie. W tej sytuacji nie dziwi chyba fakt, że Polacy są zestresowani, rezygnują z wyjazdów urlopowych czy rozrywek. Wielu z nas nie ma czasu ani pieniędzy na to by miło spędzać czas poza domem. Jesteśmy przepracowani i zestresowani, bo nieustannie martwimy się o przyszłość swoją i rodziny. Polacy mają prawo do niezadowolenia przede wszystkim ze swojego rządu. Płacimy bardzo wysokie podatki a niewiele otrzymujemy w zamian.

Więcej informacji ze świata biznesu i nauki znajdziesz na http://metodynauczania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here