Najbliższe tygodnie będą opiewały w informacje dla inwestorów na temat : Grecji, PMI, Tesli. Najważniejsze będą dla nich wyniki spółek, dane makroekonomiczne oraz alarmy od banków centralnych. Nie zabraknie również fajerwerków związanych z tragiczną sytuacją Grecji.
20 lutego informacje zaczną się od handlu zagranicznego Japonii, wzroście PKB w Tajlandii. Następnie prym wieźć będzie inflacja producencka Niemiec. Czeka widzów również dyskusja ministrów finansów Eurogrupy na temat kryzysu Grecji.
21 lutego to odczyty indeksów PMI dla sektorów przemysłowych i usługowych głównych gospodarek świata. Na pierwszy ogień pójdzie Japonia, Francja, Niemcy i strefa euro oraz USA. W tym dniu ważne będą również dane o koniunkturze w budownictwie, handlu detalicznym, przemyśle i usługach. Natomiast NBP omówi dane o płynnych aktywach i pasywach.
22 lutego zacznie się od indeksy Ifo – widz będzie miał okazję widzieć nastroje niemieckich przedsiębiorców. Nastąpi odczyt brytyjskiego PKB w czwartym kwartale oraz dane inflacji styczniowej HICP w strefie euro. Pojawi się również wzmianka o Polsce, tym razem o nastrojach konsumentów. Poprzedni pokazał, że konsumpcja wśród Polaków wzrasta wraz z zadowoleniem. Środa przyniesie również informacje zza oceanu o sprzedaży domów na rynku wtórnym. Nastąpi również protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Pod koniec dnia otrzymamy informacje o zmianie zapasów ropy.
23 lutego zacznie się od Niemiec – poznamy nastrój konsumentów tego kraju. To również dzień informacji na temat czwartego kwartału i wzroście PKB u zachodnich sąsiadów. Czwartek pokaże również finalne dane o stopie bezrobocia, za sprawą GUS. Styczeń obfitował w dane o wzroście bezrobocia o 4 dziesiąte procenta. Ten dzień to również raport z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.
24 lutego piątek będzie spokojnym dniem informacyjnym dla inwestorów. Dowiedzą się o inflacji w Kanadzie, sprzedaży domów w USA oraz zobaczą odczyt Uniwersytetu Michigan.