jak można oszczędzać na pożyczaniu

Zazwyczaj pożyczka kojarzy nam się z sytuacją kryzysową. Cały proces zaciągnięcia zobowiązania może być dla niektórych wstydliwy i nieprzyjemny. Z kolei etap spłaty pożyczki zazwyczaj wiąże się z kontaktem z działem windykacji, co zwykle nie budzi pozytywnych emocji. Ale co zrobić, jeśli sytuacja życiowa zmusza nas do podjęcia takich kroków? Pożyczka nie musi kojarzyć się jednoznacznie negatywnie. Na rynku istnieje wiele korzystnych ofert z bardzo dogodnym systemem spłaty rat i korzystnym oprocentowaniem. Na pożyczaniu można również zaoszczędzić. Oto kilka pomysłów jak to zrobić!

  1. Pożyczka pod oszczędności
    Pożyczanie nie musi być związane tylko ze stratą. Posiadanie wiedzy finansowej – chociażby w niewielkim stopniu – pomaga dobrze ukierunkować środki, które mamy na koncie. Co można zrobić, żeby zarobić na oprocentowaniu? Świetnym pomysłem jest wpłacenie całości bądź części pożyczonej kwoty na konto oszczędnościowe. Przypuśćmy, że bierzesz 4000 zł „promocyjnej” pożyczki na 0% w ofercie „pierwszy miesiąc za darmo” i od razu wpłacasz je na konto oszczędnościowe. Po 30 dniach oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś, ale jednak nie wychodzisz na tym stratny, gdyż odsetki, jakie uzyskałeś podczas promocyjnego miesiąca zostają na Twoim koncie.
  2. Krok dla ryzykantów
    Jeśli masz „żyłkę” do interesów możesz spróbować swoich sił inwestując pożyczkę w coś, co może przynieść wymierne korzyści. Jeśli interesujesz się giełdą lub rynkiem papierów wartościowych – możesz spróbować zainwestować część pieniędzy w dobrze rokującą akcję. Możesz również zaryzykować i przeznaczyć część pieniędzy na rozwinięcie swojej działalności. Pamiętaj jednak, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, którego nie należy podejmować, gdy jesteśmy w niezbyt ciekawej sytuacji finansowej.
  3. Kredyt konsolidacyjny
    Konsolidacja kredytu/pożyczki to nic innego jak połączenie kilku zobowiązań w jedno. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie sporej części czasu i pieniędzy. Po pierwsze, nie musisz pamiętać o tym, aby spłacać poszczególne zobowiązania w innych terminach. Po drugie, oszczędzasz również na odsetkach – zamiast płacić odsetki od pożyczki”X”, kolejne od pożyczki „Y” i jeszcze inne od pożyczki „Z” – zapłacisz tylko raz od zobowiązania, które łączy wszystkie 3 w jedno. To oszczędność rzędu 10-20% miesięcznie!

Pożyczka nie musi być stratą pieniędzy. Wystarczy trochę odwagi i minimalny zakres wiedzy finansowej, aby zdobyć dodatkowe środki finansowe. Pamiętaj jednak, aby przed podjęciem jakiegokolwiek kroku dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy i regulaminu. A jeżeli wszystko już wiesz i jesteś gotów – koniecznie zajrzyj na https://loanme.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here