Jak być bardziej kreatywnym

Obecnie kreatywność jest bardzo cenną zaletą w ramach wszelkich wyzwań zawodowych i osobistych. Czasy sprzyjają osobom o bujnej wyobraźni, a tworzenie przeróżnych dzieł sztuki stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przeciętna osoba okazuje kreatywność podczas wykonywania szeregu codziennych obowiązków właściwych dla swojej branży. Twórcy różnych treści muszą starać się bardziej – dlatego też ich życie jest ciągłym poszukiwaniem czegoś inspirującego, co być może doprowadzi do chwilowej eskalacji genialnych myśli.

 

Jak być bardziej kreatywnym?

Jeśli marzysz o pomysłowości godnej prawdziwego geniusza, wypróbuj wskazówki, opracowane z wykorzystaniem realnych doświadczeń  kogoś, kto również kiedyś miał problem z wymyśleniem czegoś innowacyjnego. A oto i one:

 

– Tworzenie to zabawa. Baw się więc i zobaczysz efekty. Odgrywaj role, dialogi, całe scenki.

– Jedzenie spowalnia procesy myślowe. Gdy jesz, jesteś rozleniwiony i raczej nie zajmuj się w tym czasie tworzeniem.

– Zostaw na chwilę zwykłe codzienne sprawy, odizoluj się od innych ludzi i od świata.

– Wyznacz sobie każdego dnia określony czas tylko na tworzenie.

– Twoje otoczenie jest pełne małych inspiracji. Mogą być zwłaszcza tam, gdzie się ich nie spodziewasz.

– Nie oczekuj od razu potężnych rezultatów. Stwórz coś niewielkiego, chociażby jako wprawkę.

– Podczas sesji tworzenia nie odrzucaj pierwszych pomysłów, nawet jeśli wydają ci się nietrafione, okropne.

– Nikt nie jest doskonały. Nie oczekuj, że twoje dzieło zachwyci wszystkich, ale komuś na pewno się spodoba.

– Szukaj odbiorców i krytyków tego co tworzysz. Pokazuj im nawet słabsze efekty twórczości w celu uzyskania informacji zwrotnej.

– Chybione pomysły, słabsze dzieła i niezbyt korzystne rozwiązania zachowuj i w wolnej chwili ulepszaj w miarę możliwości. To również rozwija kreatywność.

– Szukaj opinii u różnych osób z twojego otoczenia, ale unikaj takich, którym nigdy nic się nie podoba i wszędzie doszukują się wad.

– Nie unikaj jednak rzetelnych krytyków, bo są oni bardziej cenni niż pochlebcy.

– Jeśli ktoś podziwia twój talent, podziel się z nim wiedzą. Będzie to dla ciebie nowe, motywujące i rozwijające doświadczenie.

– Obserwuj i analizuj podejście innych ludzi do tego co tworzysz, do swoich znajomych, do świata. Staraj się spoglądać z odwrotnej strony i widzieć zupełnie co innego.

– Miej ze sobą notatnik, telefon, komputer, cokolwiek co pozwoli ci na bieżąco zapisywać pomysły, zanim uciekną ci z głowy.

– W sytuacjach wymagających innowacji staraj się znaleźć nowe możliwości przedmiotów z życia codziennego. Zdziwisz się, jak dużo możesz w ten sposób zrobić.

– Baw się każdym zajęciem, jakiego będziesz się podejmować. Jeśli podejdziesz do pracy z humorem, poprawi to automatycznie twoją kreatywność.

– Kogo charakteryzuje najbogatsza, nieograniczona wyobraźnia? Dzieci oraz osoby szalone. Ci drudzy nie są do końca bezpieczni, ale baw się z dziećmi przy dowolnej okazji, a dobrze na tym wyjdziesz.

– Nie przemęczaj się pracą ponad siły. Zmęczone ciało i zaaferowany umysł nie pozwolą stworzyć niczego ciekawego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here