Choć kantory internetowe mają pod względem cenowym ogromną przewagę nad bankami bądź kantorami tradycyjnymi, wciąż walczą ze sobą na regułach zdrowej konkurencji. Jednym z jej narzędzi są wprowadzane promocje.
Z jakimi promocjami możemy się spotkać?
Lista promocji wprowadzonych przez właścicieli e-kantorów jest wręcz ogromna. W zasadzie są one ograniczone wyłącznie przez ich pomysłowość i zdroworozsądkowe, ekonomiczne podejście. Ciekawe informacje dotyczące wspomnianych promocji, można znaleźć między innymi na https://kantorlista.pl/artykuly-promocje Oto przykłady niektórych z nich.
1. Rabat na prowizję – istotnym elementem kosztów transakcji na e-kantorach są prowizje. Jest to opłaca pobierana przez e-kantor za wykonanie usługi przewalutowania. Rabaty na prowizję są jednymi z najczęściej spotykanych. Mogą one zarówno obejmować jedną transakcję (wtedy są z reguły wyższe), lub określony czas (np miesiąc).
2. Brak spreadu – choć spread jest w przypadku e-kantorów raczej szczątkowy (bądź wynosi 0), to jednak zdarza się, że wiele e-kantorów decyduje się na jego całkowite wyeliminowanie w ramach świadczonej promocji. Warto z nich korzystać, bo dają one naprawdę wymierne efekty cenowe.
3. Darmowy przelew zagraniczny – jedną z najciekawszych usług świadczonych przez e-kantory są tak zwane przelewy zagraniczne. Zwykle są one obarczone pewnymi opłatami. W ramach świadczonej promocji, niektóre e-kantory decydują się na całkowite wyeliminowanie opłat z tym związanych. W ten sposób możemy przelewać środki pieniężne za granicę całkowicie za darmo. Kilka ciekawych informacji na ten temat znajdziecie na https://kantorbox.pl/transfery-walutowe.
Skąd czerpać wiedzę o promocjach?
Informacje na temat obowiązujących promocji można znaleźć między innymi na stronach konkretnych e-kantorów. Co ciekawe – informacje na ten temat są często tagowane, dzięki czemu użytkownikowi jest znacznie łatwiej wyszukać konkretne informacje na temat określonych promocji.
Podsumowując, jak na razie najkorzystniejszymi promocjami są promocje na przelewy zagraniczne. Drugie miejsce zajmują transakcje bez spreadu i z ograniczoną prowizją.