Uzyskanie taniego OC? Tak, to możliwe!

Nie chcesz płacić za OC więcej niż Twoi bliscy lub znajomi? To akurat może być trudne – wiele zależy od Twojego wieku, historii jazdy i samego auta. Nie ma za to żadnych przeciwwskazań, abyś uzyskał atrakcyjniejszą cenę OC. Sprawdź, gdzie szukać ubezpieczeń komunikacyjnych, jak za nie płacić i kiedy zmienić ubezpieczyciela. Podejmij wszelkie kroki, które umożliwią Ci uzyskanie taniego OC!

Dlaczego czasem tanie OC jest tanie

Cena OC to jeden z najbardziej przyciągających aspektów ubezpieczenia komunikacyjnego, bezpośrednio skłaniający wiele osób do zakupu lub rezygnacji z danej oferty. Z racji iż towarzystwa mają wolną rękę w ustalaniu cenników, polisy mogą być naprawdę konkurencyjne. Na dodatek ubezpieczenie komunikacyjne OC – niezależnie od oferującej je firmy – odznacza się tym samym zakresem ochrony, co gwarantuje ustawa.

Czasem jednak wybór taniego OC wcale nie stanowi lepszego wyboru. Nieco wyższa cena ubezpieczenia komunikacyjnego może być podyktowana faktem, że towarzystwo wlicza w cenę atrakcyjne udogodnienia. Jakie? Na przykład darmową i dostępną dla każdego klienta ochronę zniżek. Sprawia, że nawet jeśli w danym okresie ochronnym dojdzie do stłuczki z Twojej winy, pozostając u ubezpieczyciela na kolejny rok nie otrzymasz gorszej oferty związanej ze skazą na dotąd bezkolizyjnej historii jazdy.

Dlaczego czasem tanie OC jest tanie

Atrakcyjne cenowo ubezpieczenia komunikacyjne możesz znaleźć tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ Szybko wyliczysz składkę i zobaczysz, gdzie warto kupić je w pakiecie.

Skąd brać korzystne, a jednocześnie tanie OC?

Samodzielnie przebijanie się przez strony każdego ubezpieczyciela po kolei mogłoby Ci zająć sporo czasu. Zamiast tego posłuż się wygodną porównywarką ubezpieczeń komunikacyjnych, w której wyliczysz zarówno składkę samego OC, jak i atrakcyjnych pakietów (m.in. OC+AC, AC+OC+NNW).

Ponieważ w formularzu porównywarki podajesz swoje dane, oferty dostosowane są do Ciebie. To szybki i sprytny sposób na oszczędzenie, ale także wybranie najlepszej oferty dostępnej w tym czasie na rynku.

Jak płacić za OC, by nie przepłacić?

Możesz tego nie wiedzieć, ale gdy rozkładasz pełną cenę OC na raty i płacisz regularne składki, w ostatecznym rozrachunku zapłacisz więcej, niż gdybyś od razu przygotował większy budżet i uiścił całość z góry. Miej to na uwadze, gdy będzie się zbliżał termin odnowienia ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

Zapłacenie za cały rok z góry to korzyść również pod tym względem, że nie będziesz musiał pamiętać o wpłacaniu pieniędzy ubezpieczycielowi. Nie obciążysz też domowego budżetu za każdym razem, gdy przyjdziesz pora na opłacenie składki.

Jak płacić za OC

Kiedy warto zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe?

Ostatecznym sposobem uzyskanie taniego OC jest zmiana ubezpieczyciela w przypadku, jeśli Twój nie chce negocjować i zaproponować Ci atrakcyjniejszej oferty. Nowe towarzystwo znajdziesz np. dzięki opisanej wyżej porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych.

By prawidłowo dokonać rezygnacji z usług dotychczasowego towarzystwa, wypowiedz umowę najpóźniej w przedostatnim dniu okresu ochronnego. Niektóre firmy pozwalają na przesłanie formularza wypowiedzenia umowy – zeskanowanego dokumentu – mailowo, do innych trzeba się udać lub skorzystać z poczty. Sprawdź, jak jest u Ciebie, by zaoszczędzić czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here