Pytanie o to, co najlepiej zrobić ze swoimi oszczędnościami spędza sen z powiem wielu osobom. Jeśli mamy jakieś oszczędności, chcemy je w jakiś sposób pomnożyć, aby było ich jeszcze więcej. Jednakże najważniejszą rzeczą przy oszczędzaniu jest to, aby nasze pieniądze były bezpieczne.

BANK
Pierwsze miejsce, które przychodzi nam na myśl, jako miejsce bezpieczne dla naszych oszczędności to bank. Możemy tam ulokować pieniądze na lokacie, która przy dzisiejszych stopach procentowych nie da nam rekordowych zysków, jednakże mamy pewność, że nasze środki są bezpieczne. Jedyną możliwością, w której nasze środki byłyby zagrożone jest upadek banku. Jednakże polski sektor bankowy jest na tyle stabilny, że szanse na to są niemal zerowe. Nawet gdyby się okazało, że bank, któremu postanowiliśmy powierzyć nasze pieniądze upadnie, to możemy być pewni, że nie zostaniemy bez grosza przy duszy. Każdy bank w Polsce ma obowiązek być członkiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co oznacza, że w przypadku niewypłacalności banku, BFG wypłaci klientom ich pieniądze, aż do wysokości 100 000 euro. Jest to prawie pół miliona złotych przy dzisiejszym kursie, więc niezależnie od wszystkiego nie zostaniemy bez grosza przy duszy.

DORADCA INWESTYCYJNY
Jeśli nie mamy kierunkowego wykształcenia w dziedzinie finansów i zarządzania kapitałem, możliwe jest, że najlepszym co możemy zrobić, to udać się do doradcy inwestycyjnego, który pomoże nam ulokować nasze środki w taki sposób, aby zapewnić nam jak największy zysk, przy akceptowalnym poziomie ryzyka. Osoba, która doradza w jaki sposób lokować oszczędności oczywiście weźmie z tego jakiś procent dla siebie, jednakże jest to odpowiednia zapłata za jego wiedzę.

Podsumowując, możemy zaobserwować, że odpowiadając na pytanie, gdzie ulokować oszczędności, możemy zgubić się w gąszczu możliwości, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni swojej wiedzy finansowej a nie chcemy lokować naszych oszczędności na lokacie, która daje mały zysk, to warto udać się do kogoś, kto zajmuje się doradztwem finansowym zawodowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here