Lokata w banku. Z kontem czy bez konta?

Co prawda lokaty bankowe nie zaliczają się do najbardziej dochodowych form oszczędzania pieniędzy, jednak mimo to, właśnie te produkty finansowe są wybierane przez większość Polaków, ze względu na to, że obarczone są niskim, a właściwie zerowym ryzykiem. Istnieją nawet lokaty, które umożliwiają zarobienie do 4% rocznie, jednak zwykle w przypadku najbardziej rentownych lokat, banki wymagają wykupienia dodatkowych produktów przez klienta.

Na polskim rynku dostępne są różnego rodzaju lokaty bez konta oraz takie, które wymagają posiadania konta w danym banku. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ pomimo małych zysków, są one obarczone niskim ryzykiem, a do tego nie trzeba martwić się znajomością zasad inwestowania. W najgorszym wypadku, w przypadku przedwczesnego wypłacenia środków z lokaty, utracone zostaną jedynie wypracowane odsetki.

Szeroka oferta dla każdego klienta

Warto pamiętać, że na rynku finansowym działa wiele banków oraz innych instytucji finansowych, które oferują swoim klientom możliwość oszczędzania pieniędzy w formie lokaty. Dostępne są więc różne lokaty bez konta oraz z kontem, które charakteryzują się zróżnicowanymi warunkami i parametrami dopasowanymi do wymagań wielu klientów.

Sporo banków posiada w swoich ofertach lokaty terminowe, które można zakładać już od kwoty 0,01 zł. Istnieją też specjalne lokaty rentierskie stworzone z myślą o najbogatszych klientach. Minimalna kwota depozytu w przypadku lokat rentierskich sięga rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście pomimo szerokiej oferty wielu banków, warto dokładnie zapoznać się z warunkami lokat, ponieważ wiele z nich nie jest opłacalnych ze względu na niskie oprocentowanie.

Lokata z kontem – czy takie rozwiązanie jest opłacalne?

Dla wielu klientów lokaty bez konta są najlepszym możliwym rozwiązaniem, ze względu na swoją prostotę i wygodę korzystania. W związku z tym niektóre banki oferują swoim klientom lokaty w wariancie standardowym oraz rozszerzonym. W przypadku tej drugiej opcji, bank oferuje wyższe oprocentowanie w przypadku wykupienia przez klienta dodatkowych produktów, takich jak na przykład konto bankowe. Nie zawsze wybór lokaty z kontem rzeczywiście przynosi odpowiedni zysk. Należy bowiem pamiętać, że dodatkowy produkt, taki jak rachunek bankowy wiąże się z koniecznością ponoszenia opłat, które mogą całkowicie zniwelować, a nawet przewyższyć wypracowane odsetki, więc często lepiej jest sięgać po standardowe lokaty bez konta.

Lokata z kontem wydaje się być za to atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które i tak poszukują nowego konta osobistego. Dodatkowo wiele banków wprowadza specjalne oferty, które polegają na tym, że nie pobierane są żadne opłaty za prowadzenie rachunku bankowego pod warunkiem dokonywania odpowiednio częstych i dużych transakcji. Innymi słowy, lokaty z kontem mogą być świetnym rozwiązaniem dla aktywnych klientów, którzy wykonują wiele transakcji. W takim przypadku nie płacą za konto, a dodatkowo mogą cieszyć się wyższym oprocentowaniem lokaty. W pozostałych przypadkach lepszym rozwiązaniem wydają się być lokaty bez konta.

Dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-lokaty/nest-lokata-witaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here