W dzisiejszym, kapitalistycznym świecie, wolność prowadzenia działalności gospodarczej jest tak duża, że nie tylko nie ma niemal żadnych granic, które uniemożliwiłyby otworzenie własnej firmy, ale istnieje szereg zachęt i ułatwień, które mają za zadanie ułatwić otworzenie własnego przedsiębiorstwa.

RODZAJE DOTACJI

Dotacje na otwarcie własnego biznesu, możemy podzielić na te pochodzące z urzędu pracy, oraz unijne. Zdecydowanie łatwej uzyskać dotację z urzędu pracy, ponieważ ilość wymaganych dokumentów jest dużo mniejsza a cała procedura szybsza i prostsza.

DLA BEZROBOTNYCH

Wiele dotacji na otworzenie firmy, kierowanych jest do osób bezrobotnych. To właśnie takie osoby najbardziej potrzebują jakiejkolwiek pomocy, dlatego jest to uzasadnione działanie. Można się zastanawiać, w jaki sposób, osoba, która nie jest w stanie znaleźć sobie pracy, ma sobie poradzić z prowadzeniem własnej firmy? Na szczęście w parze z dotacjami na otwarcie własnego przedsiębiorstwa idą różnorodne kursy, które mają zaznajomić przyszłych przedsiębiorców ze sposobami zarządzania zasobami, organizacji kosztów w firmie czy też sposobem rozliczania z kontrahentami i urzędami.

Na otwarciu, osoby ubiegające się o dotację mają również zajęcia prowadzone przez doświadczonych wykładowców na temat biznesplanu. Bezrobotni są w stanie się wtedy dowiedzieć, w jaki sposób powinni zaplanować swój biznes, aby być w stanie na bezproblemowo zarobić.

FORMALNOŚCI

Wiele osób może być przerażonymi tym, jak wiele formalności trzeba załatwić, aby dostać dotację z urzędu pracy na otworzenie własnej firmy. Jednakże patrząc na to racjonalnie, nie jest to takie straszne, ponieważ osoby pracujące w urzędzie są w stanie nam pomóc niemal ze wszystkim. Przyszły przedsiębiorca musi mieć tak na prawdę tylko pomysł na biznes, a kompetentne osoby pracujące w urzędzie, pomogą mu wybrać program dotacji, a także załatwić wszystkie potrzebne formalności.

Po otrzymaniu dotacji, również będziemy musieli podzielić się swoimi doświadczeniami, aby inni wiedzieli o jaką dotację się ubiegać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here