Tradycyjne ubieganie się o kredyt wyłącznie w oddziale lub placówce banku odeszło do lamusa. Wiele banków w swoich serwisach transakcyjnych umożliwia zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Najłatwiej o to dotychczasowym klientom, ale i inni mogą się postarać o ofertę kredytową online. Alternatywą dla niej może być szybka pozyczka online, którą udzieli firma pożyczkowa. Na czym polega taka oferta?

Nowoczesna forma pożyczki

Upowszechnienie internetu, zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających komercyjnie z sieci oraz ułatwienia w zakresie weryfikacji tożsamości internautów spowodowały, że dziś zdecydowana większość firm pożyczkowych działających na rynku pozabankowym oferuje pożyczki przez internet. Rozwiązanie to jest wygodne dla samych zainteresowanych – bez wychodzenia z domu można zaciągnąć pożyczkę w takiej firmie pożyczkowej, która przedstawi dla nas najkorzystniejszą ofertę.

W efekcie bywa, że pierwszą pożyczkę chwilówkę zaciągniemy bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów. Szyba pożyczka online dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z oferty danego pożyczkodawcy może być bezpłatna i jest to element kampanii marketingowej firmy. Dzięki niemu może przyciągnąć do siebie nowych klientówPożyczę do 1500 zł bezpłatnie można uzyskać np. na stronie Moneyman.pl. Zanim jednak skorzystamy z oferty, zawsze sprawdźmy w podpisywanej umowie oraz w regulaminie na stronie internetowej pożyczkodawcy, czy pożyczka nie jest związana z żadnymi opłatami i prowizjami.

Procedury online dla pożyczkobiorców

Najczęściej firmy pożyczkowe posiadające w swojej ofercie pożyczki online nakazują klientom założenie konta w serwisie, aby móc zweryfikować ich tożsamość i ułatwić późniejsze pożyczanie pieniędzy przez internet. Kluczowe znaczenie ma dokonanie przelewu weryfikacyjnego. Odbywa się to w ten sposób, że na konto firmy pożyczkowej klient wysyła symboliczny przelew na kwotę 1 grosz lub 1 zł, aby pożyczkodawca mógł zweryfikować, czy wnioskujący o pożyczkę i dokonujący przelewu klient jest tą samą osobą. Dlatego też przelewy weryfikacyjne wykonuje się wyłącznie z konta bankowego zarejestrowanego na takie same dane, jak te, podane we wniosku elektronicznym.

Weryfikacja sytuacji finansowej

Czasem firmy pożyczkowe sprawdzają również przy pożyczkach online wiarygodność kredytową klienta i proszą o wyrażenie zgody na skontrolowanie jego danych w bazach Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, ERIF czy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nawet jeśli wpisy o kliencie są negatywne, nie przekreśla to jednoznacznie jego szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku pożyczkowego, choć najlepiej, aby dane były pozytywne i pokazywały klienta w jak najlepszym świetle, jako rzetelnego pożyczkobiorcę.

Po pozytywnej weryfikacji pożądana kwota przyznanej pożyczki online jest przelewana automatycznie na konto klienta i może on dowolnie nią dysponować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here