Wielu teoretyków zajmujących się osobistymi finansami uważa, że nie ważne jakie kwoty inwestujemy, ważne aby to robić. Najlepiej jak najwcześniej zacząć alokować swoje środki finansowe w różnorodne instrumenty finansowe, aby mieć jak największą świadomość ekonomiczną.

NA POCZĄTEK
Trzeba zacząć od tego, że mała kwota, którą można zainwestować, dla każdego będzie wyglądała zgoła inaczej. Minimalną kwotą, którą opłaca się inwestować jest co najmniej 2 tysiące, ponieważ przy mniejszym wolumenie, koszty transakcyjne oraz podatek Belki zjedzą cały zysk.

BEZPIECZNIE
Najbezpieczniejszym sposobem na zainwestowanie małej kwoty pieniędzy jest lokata bankowa. Niestety przy dzisiejszych niskich stopach procentowych Narodowego Banku Polskiego, nie mamy co liczyć na rekordowe zyski na lokatach, gdyż ich oprocentowanie pozostawia wiele do życzenia. Jednakże licząc na niskie ryzyko warto zastanowić się, czy taka inwestycja nie będzie najrozsądniejszą.

AGRESYWNIE
Inną taktyką na inwestycje małych środków pieniężnych może być inwestycja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Należałoby się ograniczyć tylko do Warszawskiej Giełdy, ponieważ inwestycje na zagranicznych giełdach są stosunkowo drogie dla obywateli naszego kraju. Wiele biur maklerskich, działających najczęściej przy bankach, oferuje bardzo korzystne oferty właśnie dla klientów takiego banku. Warto wybrać rachunek maklerski, który można powiązać z kontem bankowym w tej samej instytucji, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć kosztów przelewów z i na rachunek maklerski. Aby w dzisiejszym świecie wykonywać transakcje na giełdzie, wystarczy na tak naprawdę tylko odpowiedni sprzęt komputerowy z dostępem do internetu. Warto zdać sobie sprawę, że mając tylko małe kwoty do inwestycji nie będziemy w tanie zdywersyfikować za bardzo naszego portfela inwestycji, ponieważ koszty transakcyjne byłyby zbyt wysokie. Inwestując na giełdzie, warto również mieć podstawową wiedzę na temat rynku kapitałowego, ponieważ bez tego trudno nam będzie się odnaleźć w naszych inwestycjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here