Studia podyplomowe dla psychologów

Studia podyplomowe cieszą się spora popularnością szczególnie dzisiaj, gdy wielokierunkowy rozwój i ciągłe poszerzanie wiedzy jest umiejętnością nieodzowną na rynku pracy. Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe z zakresu psychologii i co daje ich ukończenie? W jakich trybach możliwe jest studiowanie na tym kierunku i czy w ogóle warto? Odpowiadamy na te pytania poniżej!

Studia podyplomowe dla psychologów i nie tylko

Akademia Wiedzy Praktycznej to idealne miejsce dla każdego, kto chce poszerzać swoją wiedzę i kompetencje. Szkoła umożliwia odbywanie studiów podyplomowych w 3 trybach. Możliwe są studia stacjonarne, z czego chętnie korzystają osoby preferujące bezpośredni kontakt z wykładowcą i innymi studentami. Możliwe są także studia hybrydowe, czyli takie, podczas których część zajęć odbywa się stacjonarnie, a część online. To bardzo elastyczna opcja, która jest wybierana coraz chętniej. Trzecią opcją są studia REAL TIME ONLINE, prowadzone za pośrednictwem platformy do multitransmisji zajęć. Wykłady są nagrywane i można do nich wracać w dowolnym momencie. Studenci mogą wybierać spośród wielu dostępnych kierunków, m.in. Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, Edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także bardzo popularnej w ostatnim czasie Psychologii.

Co daje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych?

Studia podyplomowe dla psychologów to poszerzenie wiedzy i możliwości pracy psychologicznej. Ukończenie studiów psychologicznych podyplomowych daje pewną specjalizację, która jest o wiele bardziej pożądana na rynku pracy niż same studia psychologiczne w formie ogólnej. Absolwenci studiów mogą poszerzać swoją wiedzę z zakresu np. rozwoju dzieci, pomocy psychologicznej w kryzysie czy psychologii w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Każda z takich specjalizacji otwiera zupełnie nowe możliwości podjęcia drogi zawodowej. Psychologia dla magistrów to nie tylko droga rozwoju osób po ukończeniu psychologii ogólnej, ale wszystkich osób zainteresowanych psychologią i jej specjalnościami.

Czy warto podjąć studia podyplomowe?

Zdecydowanie, podjęcie studiów podyplomowych jest trafną decyzją i inwestycją we własny rozwój, co zaprocentuje. W dzisiejszych czasach, gdy możliwe jest studiowanie za pośrednictwem internetu z dowolnego miejsca na świecie, studia są tak naprawdę na wyciągnięcie ręki każdego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a jednocześnie zwiększać szansę na znalezienie dobrze płatnej i przyszłościowej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here