Transport w magazynie

Transport to jedna z najważniejszych czynności w każdy magazynie. Od możliwości sprawnego przeprowadzenia działań transportowych zależeć będzie funkcjonowanie całej placówki. Z tych powodów, w dobrze wyposażonym magazynie powinny znajdować się odpowiednie urządzenia, przeznaczone właśnie do transportu. Zapraszamy do lektury w trakcie której dowiesz się – jakie rodzaje transportu występują w magazynach oraz z jakich urządzeń transportowych możemy skorzystać.

Transport pionowy – kiedy z niego korzystamy?

Wbrew pozorom, transport w obrębie magazynu obejmuje nie tylko przemieszczanie poszczególnych towarów wzdłuż płaszczyzn poziomych. Ponadto, w wielu sytuacjach, dokonujemy transportu pionowego. Choć sytuacji takich jest względnie mniej, to jednak transport pionowy jest czynnością niezwykle wymagającą. By został bezpiecznie przeprowadzony, należy korzystać z odpowiednich urządzeń przeznaczonych właśnie do transportu pionowego.

Z transportu pionowego korzystamy przede wszystkim w trakcie rozładunku i załadunku poszczególnych towarów. Wówczas, stajemy przed koniecznością podniesienia ich ku górze, a następnie opuszczenia.

Wciągarki łańcuchowe ręczne

W transporcie pionowym skorzystać możemy z pomocy wciągarek łańcuchowych działających w oparciu o napęd ręczny. Urządzenia te przydają się przy przenoszeniu towarów różnych gabarytów i kształtów, ważących nawet kilka ton. Wbrew pozorom, wciągniki łańcuchowe ręczne są proste w obsłudze i nie wymagają dużego wysiłku. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz wykorzystaniu najbardziej solidnych materiałów, ich obsługa jest prosta i komfortowa.

Dzięki zastosowaniu ręcznego mechanizmu z wciągarek takich możemy korzystać także na zewnątrz magazynu, w miejscach, w których nie mielibyśmy dostępu do energii elektrycznej.

Wciągarki ręczne linowe

Wciągarki takie stosowane są w przypadku transportu towarów niezwykle ciężkich oraz wymagających – ze względu na ich nietypowe wymiary. Są to urządzenia odporne na eksploatację, z pomyślnością stosowane w magazynach o różnych profilu – zarówno tych budowlanych, jak i wielkich halach produkcyjnych.

Wciągarki linowe pozwalają na obsługiwanie towarów ważących nawet 50 ton i podnoszenie ich na wysokość 11 metrów. Z tych powodów, korzysta się z nich m.in. w fabrykach produkujących duże urządzenia – na przykład samochody lub inne maszyny.

Elektryczne wciągarki łańcuchowe

Wciągniki łańcuchowe działające w oparciu o energię elektryczną służą do podnoszenia najróżniejszych towarów o różnych parametrach technicznych. Świetnie sprawdzają się w obsłudze wszystkich towarów, których waga nie przekracza kilku ton.

Zaletą tego typu wciągarek jest zastosowanie w ich konstrukcji specjalnego mechanizmu hamującego. Jest to elektromagnetyczny, sprężynowy hamulec, który pozwala utrzymać ładunek w wysokości, nawet w przypadku wystąpienia awarii zasilania elektrycznego.

Gdzie zaopatrzyć się w urządzenia do transportu pionowego?

Właścicielom magazynów, poszukującym zaufanych dostawców specjalistycznych rozwiązań, polecamy zapoznać się z ofertą magazynuj.pl. Oprócz przedstawionych powyżej urządzeń do transportu pionowego, znajdziemy w niej również między innymi: wózki paletowe, palety drewniane i plastikowe, pojemniki warsztatowe, regały i szafki, a także liczne inne urządzenia i przedmioty, stosowane w magazynach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here