Jakie kamizelki ratunkowe sklep może Ci zaoferować?

0
1521

Różnice między kamizelką asekuracyjną a ratunkową są znaczące – jeżeli jeszcze ich nie znasz, to przybliżę Ci ten temat w poniższym tekście. Producenci kapoków asekuracyjnych mają większą dowolność w ich projektowaniu – mogą dopasować ich kształt i design pod konkretną aktywność. W przypadku kapoków ratunkowych tej dowolności nie ma. Dlaczego? Jakie kamizelki ratunkowe sklep może mieć w swojej ofercie?

Kamizelki ratunkowe

Muszą pomyślnie przejść przez szereg prób, którym poddawane są w specjalnych jednostkach certyfikujących. Gwarantują 100% bezpieczeństwa nawet osobom nieprzytomnym. Zawsze są w stanie utrzymać użytkownika w pozycji umożliwiającej swobodne oddychanie. Zaleca się ich stosowanie w przypadku braku jakiejkolwiek umiejętności samodzielnego pływania. Charakteryzują się zazwyczaj żywym, pomarańczowym kolorem oraz dużym kołnierzem. Ich konstrukcja musi pozwalać na szybkie i bezproblemowe założenie. Czy kamizelki ratunkowe sklep wycenia na bardzo wysoką kwotę? Cóż, niekoniecznie. Pełna ochrona zdrowia i życia za 100-200zł to chyba niezbyt wygórowana cena, prawda?

Kamizelki asekuracyjne

Projektowane z myślą o osobach potrafiących pływać – mają za zadanie jedynie wspomóc je w utrzymaniu się na powierzchni wody. Nieocenione dla sportowców. Świetnie sprawdzają się na wszelkich spływach kajakowych, podczas uprawiania kitesurfingu, windsurfingu itp. Ich budowa w żaden sposób nie ogranicza ruchów użytkownika – producenci często wyposażają je również w praktyczne kieszonki (szczególnie modele przeznaczone dla wędkarzy) i inne drobne ulepszenia (np. specjalne wyprofilowanie dla kobiet w modelach typowo damskich, większe wycięcia pod pachami w kamizelce przeznaczonej do windsurfingu itp.). Wachlarz cen jest bardzo szeroki: od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Sprawdzone miejsce na zakupy

Jeżeli chcesz zakupić dobrej jakości kamizelki ratunkowe sklep gosup.pl spieszy Ci z pomocą. Dlaczego? Dlatego, że jest to miejsce stworzone z myślą o entuzjastach niemal wszystkich sportów wodnych. Znajdziesz tam najwyższej klasy kapoki, odzież przeznaczoną do noszenia w wodzie, wiosła i pagaje, akcesoria wodoszczelne (etui, torby oraz plecaki) oraz wiele, wiele innych. Gosup.pl skupia oferty producentów z całego świata; ja ze swojej strony polecam jednak zapoznać się z naszym rodzimym, polskim Aquariusem. Jest to marka, która zyskała sobie uznanie wielu sportowców i podróżników, a jej asortyment nieustannie poszerza się o kolejne wysokojakościowe wyroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here