Zdjęcia na Insta

Instagram, czym jest i jak go prowadzić?

Instagram, jest bardzo popularnym portalem społecznościowym, z którego korzysta coraz większa grupa społeczeństwa. Polega na prowadzeniu profilu, zamieszczania w nim różnego typu treści, zdjęć czy rozmaitych filmików. Aby prowadzić naprawdę estetyczne i ciekawe konto należy zamieszczać przede wszystkim wysokiej jakości zdjęcia, które zainteresują odbiorców i sprawią, że z coraz większą chęcią będą śledzić nasze poczynania regularnie.

Jak zrobić dobrze zdjęcie na Instagram? Jakiego sprzętu użyć? Co sprawia, że o niektórych kontach mówimy, że są ładne i spójne? W dalszej części tekstu przedstawię najważniejsze treści, które odpowiedzą na nurtujące i niepokojące pytania.

Zdjęcia na Insta – jak zrobić je dobrze?

Jeśli chodzi o zdjęcia na Instagramie, tak naprawdę rola sprzętu nie odgrywa tu zbyt dużego znaczenia. Najważniejsze jest, aby fotografie były ciekawe i unikatowe, żebyśmy mieli pomysł na siebie, ale również na rozwój naszego profilu. Wiele osób robiąc zdjęcie wykorzystuje po prostu do tego swój telefon, którego używają na co dzień. Ogromnym plusem takiego sprzętu jest jego mobilność, ponieważ każdy z nas posiada go non stop przy sobie. Dlatego podczas spaceru, znajdując ciekawe i interesujące miejsce do zrobienia zdjęcia, jesteśmy w stanie to zrobić w danym momencie i czasie. Takie postępowanie sprawi, że nasze konto stanie się bardziej spontaniczne i nieprzewidywalne. Ludzie kochają naturalność i chętnie zostawią sporo lajków na Instagramie osób, które takie treści im dostarczą.

Czym robić zdjęcia na Insta?

Tak jak wspominaliśmy nie potrzebujecie profesjonalnej lustrzanki bo wystarczy tylko smartfon. Nawet jeśli mamy lustrzankę to nie musimy także nosić ze sobą ciężkiego plecaka czy wielkiej torby, żeby zmieścić profesjonalny sprzęt fotograficzny. Nie tracimy również czasu na dobór obiektywów do aparatu. Robiąc zdjęcie należy zwrócić także uwagę na perspektywę, którą wykorzystujemy w trakcie fotografii. Pamiętajmy, że spójne zdjęcia, to te o podobnej kompozycji. Warto wykorzystać do tego różne miejsca, np. podczas wyjazdu czy spaceru. Spowoduje to zróżnicowanie i urozmaicenie naszych treści zamieszczanych na portalach społecznościowych.

Dobre zdjęcia potrzebują dobrego światła

Ogromne znaczenie odgrywa jakość zdjęcia, dlatego ważne jest, aby wykonywać je w dobrym świetle. O wiele gorzej będą wyglądać te zdjęcia, zrobione w pochmurny, ciemny dzień czy także wieczorami, niż w piękne, słoneczne popołudnie czy o poranku. Istotną rolę po zrobieniu fotografii stanowi jej obróbka. Ważne jest, aby każde zdjęcie kadrować w ten sam sposób, a także używać podobnych filtrów do zdjęć. Świetnym i ciekawym urozmaiceniem zdjęć, mogą być również różnego typu gadżety. Warto wykorzystać ciekawe tkaniny, które mogą stanowić tło naszego zdjęcia.

Podsumowanie

Podsumowując, zrobienie ładnego zdjęcia i wstawienie ciekawej i interesującej fotografii na Instagram, nie należy do prostych kwestii. Potrzebna nam jest przede wszystkim systematyczność i cierpliwość w tym zadaniu. Pamiętajmy, że najważniejszymi krokami prowadzącymi do osiągnięcia idealnego zdjęcia są kompozycja i temat, które powodują spójność naszego profilu i wprowadzają porządek.

Warto wybrać swoje ulubione ujęcie, w którym czujemy się najlepiej i wyglądamy korzystnie. Ożywiajmy swoje fotografie, nie tylko ciekawymi filtrami, ale też poprzez zmianę tła czy wprowadzenie ciekawego elementu na nasze zdjęcia. I na końcu, pamiętajmy, że sprzęt naprawdę nie odgrywa ogromnego znaczenia, najważniejsze jest to, żeby mieć pomysł na siebie i go realizować. Systematyczność i zaangażowanie z pewnością zostanie docenione przez naszych obserwatorów, którzy nie tylko mogą zostawić miły komentarz pod zdjęciem, ale także zostawić like, pod postem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here