Projektowanie i aranżacja miejsca pracy jest zadaniem dla specjalistów. Tylko oni wiedzą jak odpowiednio podejść do tego tematu. Częścią profesjonalnego projektu jest wykonanie spaceplanu, który dokładnie ukaże zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Ergonomiczne biuro to nie tylko zalety związane w wykorzystaniem każdego dostępnego metra kwadratowego, ale także lepsza i bardziej wydajna praca wszystkich zatrudnionych w firmie osób.

Spaceplan – co to takiego?

Pojęcie spaceplanu jest stosunkowo nowe i oznacza ono funkcjonalny układ wszystkich pomieszczeń w danym przedsiębiorstwie. Oprócz samych schematów, zawiera także rozmieszczenie wszystkich mebli, dekoracji itp. Wykonanie takiego projektu (więcej na http://janderkabza.pl/oferta/spaceplan/) pomaga dokładnie odwzorować pomieszczenia i zaaranżować je tak, aby były w pełni funkcjonalne dla wszystkich pracowników. Spaceplan pomaga także opracować nowe standardy, jakie mają zacząć panować w biurze od momentu ukończenia remontu. Każdy z pracowników powinien bowiem mieć dla siebie odpowiednią ilość miejsca oraz bezproblemowy dostęp do niezbędnych sprzętów i akcesoriów biurowych. Trzeba także pamiętać, że biuro jest nieodłącznym elementem wizerunku firmy prezentowanym klientom i potencjalnych współpracownikom. Z tego właśnie powodu tak ważny jest zarówno wygląd, jak i nowoczesne udogodnienia świadczące o maksymalnym wykorzystaniu dostępnych możliwości.

Jak w praktyce sprawdza się spaceplan?

Osobom, które pierwszy raz przygotowują biuro dla swoich pracowników, może się wydawać, że spaceplan to zbędny element prac remontowo-budowlanych. W rzeczywistości jest jednak nieco inaczej. Spaceplan pozwala jak najlepiej zagospodarować pomieszczenia dla pracowników – nie tylko biura, ale także kuchnię, magazyn, toalety itp. To dzięki niemu widać, jak powinny być ustawione meble, gdzie najlepiej przechowywać dokumenty, jak zorganizować pojedyncze stanowiska pracy, sale konferencyjne czy miejsce do chwili relaksu i wspólnych posiłków. Do komfortowej i jednocześnie efektywnej pracy niezbędne jest także podzielenie dostępnej przestrzeni zgodnie z potrzebami pracowników. Nowoczesne projekty pokazują, że nawet duży open space można podzielić tak, aby stworzyć dogodne warunki do pracy nawet dla kilku zespołów projektowych.

Praktyczne urządzenie biura wcale nie jest tak proste jak się wydaje. Oprócz znajomości najnowszych trendów, niezbędne jest także jak najlepsze zrozumienie potrzeb klienta i umiejętność przeniesienia ich z papieru lub monitora komputera do rzeczywistości. Wydaje się to tak niewiele, a jednak potrafi sprawić mnóstwo problemów i niedogodności zarówno właścicielom firm, jak i ich pracownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here