Pożyczka pod zastaw auta

Pożyczka pod zastaw auta to zobowiązanie, które w szczególności zainteresuje osoby, których zdolność kredytowa nie pozwala na otrzymanie dodatkowych środków finansowych w banku. W przypadku takiej pożyczki zabezpieczeniem jest samochód wierzyciela. Nawet mimo negatywnych wpisów w BIK czy też niskiej zdolności kredytowej możesz otrzymać dodatkowe środki pieniężne na dowolny cel. Zobacz, jak działa pożyczka pod zastaw auta https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/ i kto może z niej skorzystać.

Czym jest pożyczka pod zastaw auta?

Pożyczki pod zastaw auta są przede wszystkim dostępne w prywatnych firmach pożyczkowych, czyli w tak zwanych parabankach. Pożyczki pod zastaw auta opiewają zazwyczaj na wyższe sumy niż popularne chwilówki, a ich spłata trwa znacznie dłużej niż 30-90 dni. Zabezpieczenia pożyczek np. w formie auta są stosowane w momencie, gdy zdolność kredytowa pożyczkobiorcy jest zbyt niska, aby mógł on otrzymać niezbędną mu kwotę.

Do umowy pożyczki pod zastaw samochodu są dołączane dodatkowe dokumenty, czyli: umowa przewłaszczenia samochodu oraz pełnomocnictwo upoważniające firmę pożyczkową do wpisania siebie jako współwłaściciela pojazdu. W wypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zobowiązania w terminie pożyczkodawca ma prawo do tego, aby przejąć prawo do samochodu i go sprzedać. W ten sposób może odzyskać on swoją należność i nie będzie stratny na transakcji, którą podjął z klientem.

Warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw auta

Mimo że pożyczki cechują się tym, że można je otrzymać szybciej i łatwiej niż kredyty bankowe, to pożyczkobiorca i tak musi spełnić szereg wymagań. Do podstawowych wymogów zalicza się: pełnoletność, posiadanie ważnego dowodu osobistego, bycie jedynym właścicielem pojazdu oraz posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Oprócz tych wymogów trzeba zadbać również o to, aby auto miało ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC.

Co ciekawe nie każdy samochód może stać się zabezpieczeniem pożyczki. Większość firm pożyczkowych ustala maksymalny wiek pojazdu, który może stanowić zabezpieczenie zobowiązania. Oznacza to, że zbyt stary samochód nie będzie mógł zostać zastawiony. Zazwyczaj prywatne firmy finansowe nie przyjmują pod zastaw aut starszych niż 12 lat. Trzeba pamiętać o tym, że auto szybko traci na wartości, tym bardziej, jeśli czasy swojej świetności ma już za sobą. Bardzo stary samochód będzie dla pożyczkodawcy nieopłacalny w momencie, gdy klient nie spłaci pożyczki.

Pożyczka pod zastaw auta – kto może ją otrzymać?

Pożyczkę pod zastaw auta może otrzymać osoba, która posiada własny samochód i nie dzieli go z inną osobą. Musisz więc okazać dowód rejestracyjny, w którym jesteś wpisany jako jedyny właściciel pojazdu. Na tego typu pożyczkę mogą liczyć nawet osoby z niską zdolnością kredytową oraz negatywną historią w BIK. Jeśli bank odmówił Ci udzielenia kredytu, to istnieje duża szansa na to, że w prywatnej firmie pożyczkowej otrzymasz pieniądze pod warunkiem zastawienia mienia.

Jeśli z jakiegoś względu obawiasz się odrzucenia wniosku o pożyczkę, to możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego Habza Finanse. Taka osoba znajdzie dla Ciebie korzystne zobowiązanie, nawet jeśli masz niską zdolność kredytową. Doświadczona osoba zajmie się załatwieniem wszelkich formalności i odpowie na Twoje wszelkie wątpliwości. Z taką pomocą masz większe szanse na otrzymanie interesującego Cię zobowiązania. Wystarczy, że zadzwonisz i wyjaśnisz, na czym polega Twój problem, a doradca kredytowy zajmie się resztą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here