Pożyczka osobista w dobie pandemii

Pandemia 2020 roku zamknęła nas w domu. Co gorsza, weszliśmy w trzecie zamknięcie, stając w obliczu gniewu wirusa. Nie trzeba być naukowcem od rakiet, by przewidzieć powolne wychodzenie z tej gospodarczej zapaści. Niektórzy z nas zostali przeniesieni na urlopy, a inni całkowicie stracili pracę. Pandemia dręczy nas zarówno psychicznie, jak i finansowo. Nawet jeśli planowałeś zaciągnąć pożyczkę osobistą, aby poradzić sobie z upadkiem, nowe, surowe kryteria udzielania pożyczek mogą sprawić, że będzie Ci ciężko. Dbaj o swoją ocenę kredytową i oceń swoją zdolność finansową przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

Pozostanie w domu nie było łatwe dla nikogo z nas. Czy musiałeś wstrzymać swoje przedsięwzięcie związane z remontem domu? Zgodnie z konsensusem, ponad 80% właścicieli domów planuje nadać priorytety swoim projektom modernizacji domu, aby poradzić sobie z monotonią zamknięcia, przypomina https://pozyczkolog.pl/. Powinieneś jednak stosować się do wytycznych bezpieczeństwa wydanych przez rząd.

Która pożyczka osobista jest dla mnie odpowiednia?

Czy od razu pomyślałeś, że pożyczka z niskim oprocentowaniem będzie idealną opcją? Chociaż nie jest to całkowicie błędne, kilka innych kosztów składa się na rzeczywisty koszt – APR. APR, czyli Roczna Stopa Procentowa, to całkowity koszt Twojej pożyczki. APR zawiera wszystkie ogólne opłaty nałożone przez pożyczkodawcę – takie jak opłata za przygotowanie pożyczki, opłata za wcześniejszą spłatę itp. Pożyczka z niskim oprocentowaniem może mieć wysoką APR.

Jak wiele pożyczek osobistych mogę mieć jednocześnie?

Czasami jedna pożyczka osobista może nie przynieść Ci odpowiedniej ilości środków. Może to być spowodowane tym, że pożyczkodawca, do którego się zakwalifikowałeś, ograniczył maksymalną kwotę pożyczki. Albo w jakiś sposób nie mogłeś zakwalifikować się do bardziej znaczącej kwoty pożyczki. Takie sytuacje mogą zmusić Cię do ubiegania się o drugą pożyczkę osobistą.

Ograniczenia

Różni pożyczkodawcy nakładają różne ograniczenia na pożyczkobiorców. Podczas gdy niektórzy pożyczkodawcy mogą odrzucić Twoją prośbę, inni mogą narzucić pewne warunki. Wzrost Twoich zobowiązań finansowych na pewno zwiększy Twój stosunek długu do dochodu. Co więcej, wielokrotne sprawdzanie zdolności kredytowej może zaszkodzić Twojej punktacji kredytowej, zmniejszając Twoje szanse na uzyskanie kredytu.

Przed złożeniem wniosku o kilka pożyczek osobistych należy koniecznie ocenić swoją zdolność kredytową. Jeśli nie wywiążesz się z nich wszystkich, Twój wynik kredytowy będzie poważnie zagrożony. Pożyczkodawcy mogą nawet uzyskać CCJ przeciwko tobie, zagrażając twoim szansom na uzyskanie pożyczki w przyszłości.

Czy istnieją jakieś alternatywy?

Idealnym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie wydatków i oszczędzanie pieniędzy. Jeśli jednak znajdziesz się w środku kryzysu kredytowego, karta kredytowa z oprocentowaniem 0% może Ci się przydać. Operatorzy kart kredytowych oferują 0% odsetek w okresie promocyjnym, zwykle 6 miesięcy. Tak długo, jak spłacasz saldo w okresie promocyjnym, nie będziesz musiał płacić żadnych odsetek. Jednak po zakończeniu tego okresu promocyjnego, stopy procentowe mogą wystrzelić przez dach. Więc zważyć plusy i minusy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wnioski

Pożyczki osobiste są potężnym narzędziem finansowym. Kluczem do odpowiedzialnego korzystania z tego narzędzia jest spłacanie pożyczki w całości i na czas. Terminowa spłata wystarczy, aby utrzymać stres finansowy z dala od Ciebie. Wcześniejsze sprawdzenie swojej zdolności kredytowej może pomóc Ci wykluczyć możliwość zaległości w spłacie. Dodatkowo, rozejrzenie się po kredytach może pomóc Ci znaleźć idealną ofertę kredytową z niskim APR i stopami procentowymi. Pożyczka osobista jest zobowiązaniem, które wymaga Twojej szczerości i dyscypliny. Ponieważ to zobowiązanie może mieć długoterminowe konsekwencje dla Twojego profilu kredytowego, warto zastanowić się, czy jesteś na to gotowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here