policja

Praca w policji jest bardzo ważnym zawodem społecznym. Policjant pracuje jako obrońca dobra ze złem. Znajdzie się on wszędzie tam gdzie dochodzi do wypadków, w tragedii, klęsk żywiołowych czy niebezpiecznych wydarzeń. Do głównych zadań funkcjonariusza policji będzie należała ochrona obywateli i pod względem ochrony życia, ich bezpieczeństwa, oraz imienia. Podstawowymi wymaganiami, które należy spełnić, aby starać się od pracy w policji zostaną opisane poniżej. Sprawdź, jak przebiega proces rekrutacyjny ma stanowisko policjanta!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-policjantem/

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko policjanta?

Rekrutacja złożona jest na kilka etapów. Każdy z nich przebiega drobiazgowo. Precyzyjnie sprawdzane są predyspozycje zawodowe. Komisja rekrutacyjna prowadzi z przyszłym kandydatem rozmowę wstępną. Później kandydata czekają testy wiedzy oraz test psychologiczny. Ten pierwszy złożony z 40 pytań dotyczących wiedzy na temat funkcjonowania organów państwa, między publicznej i sądowniczej. Ilość punktów, jest to jedynie informacja dla komisji. Test psychologiczny z kolei wykonywany jest metodą multiselect. Jego kryteriami mają na celu wskazać czy kandydat posiada osobowość, a przynajmniej podstawy i mentalność do wykonywania zawodu policjanta. Jest to bardzo ważny element na tym etapie. Z testu możesz uzyskać maksymalnie 60 punktów. Jeżeli z jakiegoś powodu wynik okaże się negatywnym, aplikować możesz dopiero za rok.

Jakie wymogi należy stawiać, aby dostać pracę w policji?

To takich wymogów należy przede wszystkim posiadanie obywatelstwa polskiego i bycie osobą, która nigdy nie była karana. Musimy posiadać wszystkie prawa publiczne oraz pochwalić się nieposzlakowaną opinią wśród społeczeństwa. Dodatkowo musimy wykazywać odpowiedni stan zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Musimy być osobami, które potrafią się podporządkować oraz zdyscyplinować. Minimalne wykształcenie, które potrzebne jest do pracy w policji i jest to wykształcenie minimum średnie. Musisz wykazywać się innymi cechami, które sprawiają, że podczas swojego pracodawcy jesteś złotym pracownikiem. Twoim atutem z pewnością jest ukończenie szkoły zawodowej. Dodatkowym plusem jest Specjalistyczny kurs przeznaczony dla przyszłych kandydatów na policjanta. Dobrze, jeżeli masz również minimum 1,75 wzrostu.

Zobacz też: http://www.student-zarabia.pl/architekt-ile-moze-zarobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here