Chociaż Szczecin nie jest tak popularnym i chętnie wybieranym miejscem do zamieszkania jak Warszawa czy Kraków, to jednak do wyboru mamy tutaj również wiele interesujących nieruchomości. Z jakimi kosztami zakupu musimy się wtedy liczyć?

Na ogólny koszt zakupu nieruchomości wpływa szereg różnych czynników, w tym między innymi jego lokalizacja, stan techniczny, a także metraż. Generalnie, im mniejszy będzie lokal i im lepiej będzie on zlokalizowany, tym więcej będziemy musieli za niego zapłacić.

Szczecin to jedno z tych miast, gdzie ceny nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym nie są bardzo wysokie, niemniej jednak miasto to pod kątem kosztów goni resztę kraju. Zgodnie z danymi opublikowanymi na trzeci kwartał 2017 roku przez Narodowy Bank Polski, średnie ceny mieszkań nowych w Szczecinie wynoszą 5 400 złotych za metr kwadratowy. Warto jednocześnie zaznaczyć, że cena rok wcześniej wynosiła około 4 800 złotych za metr kwadratowy, zatem w ciągu jednego roku ceny poszły do góry aż o 12 procent! Ma to związek także z ogólnie rosnącymi cenami nieruchomości w Polsce, niemniej jednak podwyżka jest naprawdę spora, ponieważ w podobnym okresie ceny mieszkań nowych w Krakowie czy w Gdańsku były wyższe o około 8 procent. Z drugiej strony eksperci wskazują również, że Szczecin jako miasto do zamieszkania zyskuje również na atrakcyjności i przyciąga coraz więcej osób. Oferty mieszkań od dewelopera w Szczecinie znajdziemy na http://ronson.pl/inwestycje-szczecin/

Osoby zainteresowane zakupieniem nieruchomości w Szczecinie mogą zapoznać się już teraz z tym, co oferuje każdy deweloper. Szczecin jest obecnie areną realizacji wielu nowych inwestycji mieszkaniowych, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi propozycjami już teraz. Najlepiej sprzedają się mniejsze nieruchomości, mające do około 40 metrów kwadratowych – w tym przypadku także cena za jeden metr jest wyższa niż w większych lokalach.

Możemy również znaleźć bardzo tanie mieszkania na rynku wtórnym, których cena wynosi nawet około 2 500 czy 3 000 złotych za metr kwadratowy. Są to mieszkania przeznaczone do remontu, głównie w starszych budynkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here