Kiedy mogę skorzystać z pożyczki bez BIK

Masz problemy z historią kredytową? Boisz się, że nie uzyskasz kolejnej pożyczki? Mimo szczerych chęci, nie zawsze udaje nam się regularnie spłacać zaciągnięte zobowiązania finansowe. Raty nas przytłaczają, a do budżetu wkrada się chaos. Czy w takim przypadku mamy jeszcze szansę na uzyskanie kolejnej pożyczki? Tak, zobacz na czym polega pożyczka bez BIK i kiedy możesz z niej skorzystać.

BIK – co to jest?

Za skrótem BIK kryje się rozwinięcie w postaci Biura Informacji Kredytowej. BIK przechowuje różne dane dotyczące kredytów i pożyczkobiorców. Informacje o produkcie kredytowym, kto go wziął, na ile, limity kredytowe na karcie, koncie lub zakupy na raty. Wszystkie te informacje znajdują się w bazach BIK. Czy wpis do BIK-u zawsze jest czymś złym? Nie.

W BIK  znajduje się każda osoba, która zaciągnęła jakieś zobowiązanie finansowe. Jeśli kredyty i pożyczki spłacasz regularnie i nie masz z nimi żadnego problemu, to w BIK-u zapisuje się Twoja pozytywna historia kredytowa. Natomiast pozytywna historia kredytowa zapisana w BIK może Ci pomóc w dostaniu nowego kredytu. Problemem pojawia się dopiero w momencie, kiedy trafiamy do rejestru BIK, jako wpis negatywny. Są to sytuacje, w których nie spłacamy kredytu, mamy nieregularne płatności itp. Istnieje jeszcze jeden negatywny przypadek, czyli kiedy w BIK-u w ogóle nie widniejemy. Brak historii kredytowej może być równie negatywny, co złe wpisy do rejestru.

Na czym polega pożyczka bez BIK?

Pożyczka bez BIK https://pozyczkolog.pl/, to po prostu pożyczka udzielana bez sprawdzania klienta w bazach  Biura Informacji Kredytowej. Czy na takich samych zasadach można ubiegać się o kredyt? Niekoniecznie. Banki podchodzą do sprawdzania przyszłych kredytobiorców z większymi restrykcjami. Co innego firmy pożyczkowe. Nie mają one aż tak dużych wymagań, a wiarygodność klienta mogą sprawdzić innymi sposobami. Na przykład wymagając gwaranta, czyli drugiej osoby, która może poświadczyć za wnioskującego lub pobierając wyciąg z konta. Dlatego jeśli posiadasz negatywny wpis w rejestrze BIK, a potrzebujesz uzyskać kolejną pożyczkę, to możesz ubiegać się o nią bez wglądu do bazy.

Kiedy mogę skorzystać z pożyczki bez BIK?

Pożyczka bez BIK przeznaczona jest dla osób, które posiadają negatywny wpis w bazach Biura Informacji Kredytowej lub są “białą karta”, czyli nie mają żadnej historii kredytowej. Jeśli znajdujesz się w którejś z powyższych sytuacji, to możesz ubiegać się o pożyczkę bez BIK. Jak to zrobić? Wystarczy, że złożysz wniosek do wybranego pożyczkodawcy. Jest jednak kilka warunków. Przede wszystkim musisz być pełnoletni , posiadać polskie obywatelstwo i aktualny dowód osobisty. O pożyczkę bez BIK możesz ubiegać się nawet w przypadku, jeśli masz na koncie komornika.

Pamiętaj, by przed podjęciem decyzji o pożyczce dokładnie przeanalizować oferty. Sprawdź liczbę i wysokość rat,  RRSO i oprocentowanie. Najlepsze oferty pożyczek bez BIK możesz porównać na stronie internetowej https://pozyczkolog.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here