grzechotka niemowlęca - jaką wybrać?

Grzechotki są pierwszymi zabawkami, jakie kupuję się niemowlakom. Występują w przeróżnych kolorach i kształtach, różnią się również materiałem. W większości modelach występują elementy silikonowe, które świetnie sprawdzają się jako gryzaki dla maluchów. Dostępne są również wersje drewniane oraz gumowe.

Grzechotki dla niemowląt

Oprócz materiału z którego wykonana jest grzechotka, powinniśmy zwrócić uwagę na dźwięk i kolor. Niemowlę non stop się rozwija, dlatego zabawki dla dzieci w tym wieku powinny być wyraziste. Aby wzrok niemowlaka prawidłowo się rozwijał, potrzebuje odpowiednich bodźców. Kolory zabawki powinny być nasycone, z kolei dźwięk powinien przyciągać uwagę dziecka, ale nie powinien być zbyt głośny, by nie wystraszyć malucha.

Zadaniem grzechotki dla niemowlaka jest stymulowanie zarówno zmysłu wzroku, jak i słuchu. Sprzyja to skupianiu uwagi dziecka na danym przedmiocie. Koncentracja jest istotną umiejętnością, ale nie do końca prostą dla niemowlaka. Przychodzi ona w podobnym czasie, jak umiejętność chwytania. Gdy nasz maluch już ją opanuję, zacznie interesować się przedmiotami.

Grzechotki dla niemowląt

Grzechotka powinna wzbudzać zainteresowanie w dziecku, tylko wtedy będzie się nią bawił. Stojąc przed wyborem odpowiedniej grzechotki dla malucha, należy zwrócić uwagę na jej atrakcyjność, ale i na formę oraz właściwości stymulujące zmysł wzroku i słuchu.

Grzechotki do wózka

Bardzo popularnym wyborem przez rodziców jest grzechotka, która jest zamieszczana w wózku. Grzechotki występują w różnych wersjach, od prostych kształtów, ułatwiających chwytanie i wydających dźwięki, po takie które nazywa się zabawkami sensorycznymi. Takie zabawki są połączeniem grzechotki oraz gryzaka. Stymulują wiele zmysłów dziecka.

Grzechotki do wózka posiadają specjalny zaczep, dzięki któremu możemy przypiąć zabawki do wózka. Podczas wyboru takiego rodzaju grzechotki, zwróćmy uwagę, żeby nie była zbyt duża. Zabawka ma być tylko dodatkiem, do spaceru który jest główną atrakcją dla malucha. Podczas spaceru poznaje on otaczający go świat. Grzechotka świetnie się sprawdza, jak chcemy na chwilę zająć czymś malucha, lub jeżeli zacznie się niecierpliwić.

Przeczytaj też: http://www.patland.pl/gryzaki-dla-niemowlat-jakie-sa-zalety-stosowania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here