Edukacja finansowa

Wśród społeczeństwa rośnie świadomość na temat tego, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie swoimi finansami. Nie jest to jednak łatwe zadanie, a edukacja finansowa to nie jest coś, co zapewni nam szkoła. Warto więc na bieżąco pogłębiać swoją wiedzę i korzystać ze źródeł, które w fantastyczny i przystępny sposób objaśnią nam czasem zawiłe zagadnienia.

Skąd czerpać wiedzę na temat finansów?

Przede wszystkim należy mieć pewność, że źródło naszej wiedzy jest merytoryczne. Na nic nam wiedza, która nie ma realnego przełożenia na rzeczywistość i której tak naprawdę nie będziemy mogli wykorzystać. Dlatego warto przede wszystkim pod tym kątem dopierać treści, jakie będziemy przyswajać. Dodatkowo zadajmy sobie pytanie „, Czy to źródło wiedzy rzeczywiście wpływa na to, że wiem więcej o finansach i świadomie dokonuje wyborów z nimi związanych?”. Jeśli tak, oznacza to, że trafiliśmy do miejsca, które odpowiednio edukuje i warto dalej czerpać stamtąd wiedzę pełnymi garściami. Co ważne wielu twórców stawia teraz na mnogość komunikacji. Jeśli więc nie dla nas są książki i długie artykuły na blogu, warto zainteresować się kanałami na tego typu temat. Znajdzie się nawet coś dla osób, które wiele godzin spędzają za kółkiem, a dla których świetną opcją będą podcasty.

Edukacja finansowa — jakie blogi wybrać?

1. Jakoszczedzacpieniadze.pl — blog autorstwa Michała Szafrańskiego. Chyba nie ma osoby, która choć raz nie słyszała o jego autorze. Tematyka bloga skupia się głównie na zabezpieczeniu finansowym oraz racjonalnym rozporządzaniu kapitałem, ale odpowiednie wskazówki znajdą również osoby, które pragną wyjść z zadłużenia.

2. Subiektywnieofinansach.pl — autorami bloga są Maciej Samcik, Maciej Bednarek oraz Ireneusz Sudak. Jeden z najstarszych blogów w blogosferze poruszający tematykę, jaką jest edukacja finansowa. Od początku swojej działalności blog działa na rzecz obrony praw konsumenta i to głównie z tego powodu zyskał popularność. Od jakiegoś czasu pojawiają się na nim również wpisy doradzające w kwestii lokowania kapitału oraz rozsądnego i odpowiedzialnego budowania długoterminowych oszczędności.

3. Kobietainwestuje.pl — autorką bloga jest Anna Smolińska. To miejsce w sieci pomaga kobietom zwiększyć swoją świadomość na temat finansów oraz wspiera w samodzielnym inwestowaniu, oraz budowaniu poduszki finansowej. Autorka pokazuje całościowy proces zarządzania finansami, począwszy od finansów osobistych, na inwestycjach kończąc.

Odpowiednio wykorzystane narzędzie, jakim jest internet, oferuje praktycznie nieograniczony dostęp do wiedzy. Jego finansowa część zawiera ogrom interesującej treści, nie tylko na tematy związane z efektywnym oszczędzaniem, ale również możemy w niej znaleźć podpowiedzi dotyczące inwestycji, zabezpieczenia swojej emerytury, czy wskazówki dotyczące odpowiedzialnego zadłużania się lub odwrotnie, wychodzenia z długów.

Źródło: https://www.bankier.pl/smart/blogi-finansowe-ktore-warto-czytac-bankier-smart-poleca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here