Dostawca owijarek do palet

Palety to powszechnie używane rozwiązanie w transporcie różnego rodzaju materiałów i produktów. Dzięki ich stosowaniu transportowane obiekty znajdują się na sztywnym podłożu o równej powierzchni i mogą być układane warstwami, jedna na drugiej. Kształt palet jest zaprojektowany w taki sposób, by ułatwiał transport oraz ich przechowywanie w magazynach. Najbardziej rozpowszechnioną formą palety jest tzw. europaleta. Jest to paleta uniwersalna, przeznaczona do transportu przy użyciu wszystkich rodzajów wózków widłowych.

Popularność palet wynika przede wszystkim ze stosunkowo bezpiecznej formy transportu, jaką gwarantuje ich użycie. Palety drewniane są twardsze niż podłoża wykonane ze sztucznych materiałów. Ponadto, w trakcie transportu są dość statyczne, równomiernie rozkładając wagę znajdujących się na nich materiałów.

Samo zastosowanie palety nie gwarantuje jednak w pełni bezpiecznego transportu. W tym celu stosuje się dodatkowe rozwiązanie, do których należy przede wszystkim owijanie palet folią z tworzyw sztucznych. Dzięki zafoliowaniu materiały zostają unieruchomione oraz przytwierdzone do podłoża palety. Foliowanie najczęściej wykonuje się przy użyciu szerokiej folii, owijając paletę okrężnie w jedną stronę, bez użycia kleju lub innych substancji.

Znakpak – kompleksowa obsługa przy pakowaniu

Najczęściej foliowanie wykonywane jest przez pracowników magazynów. Jest to czynność nieprzyjemna, w trakcie której łatwo nabawić się rozpraszającego uczucia zawirowania w głowie. Foliowanie dużej ilości palet znacząco obniża sprawność umysłową i koncentrację pracownika, stanowiąc przeszkodę w jego dalszej pracy. Z tego powodu, coraz częściej sięgamy po profesjonalne owijarki do palet.

Poszukując sprawdzonego dostawcy owijarek, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Znakpak, specjalizującej się w handlu i serwisie urządzeń ułatwiających pakowanie, etykietowanie, ewidencjonowanie i inne czynności związane z realizacją zamówień. W ofercie znajdują się owijarki do palet tworzące linię modeli RONDA. Ich użycie pozwala w szybki i solidny sposób zabezpieczyć przygotowywane do transportu zamówienie. Dostępne w sklepie owijarki prezentują wysoki poziom technologiczny; każda dysponuje programatorem pozwalającym na wprowadzenie szczegółowych danych dotyczących wielkości palety czy ilości owinięć folią, a także przygotowanie konkretnych programów pracy.

Owijarki RONDA wykonane zostały z trwałej, lakierowanej stali. Przeznaczone są do pracy w warunkach magazynowych, w temperaturze od 5 do 35 stopni C. Wszystkie modele zawierają w swojej strukturze otwory, pozwalające na ich podnoszenie przy pomocy podnośnika. Warto dodać, że wybrane modele owijarek RONDA dysponują dodatkowymi udogodnieniami technologicznymi, pozwalającymi na ich pracę w różnorodnych warunkach. Do nich należy fotokomórka, monitorująca ruch paletą, wykrywająca jej rozmiary oraz położenie, dzięki czemu transport i magazynowanie produktów na paletach staje się łatwe i bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here