Do niedawna seniorzy w ogóle nie interesowali się ubezpieczeniami na życie, jednak wiele w tym temacie się zmieniło. Nie jest to dziwne, ponieważ znane towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne pakiety właśnie dla seniorów. Naturalnie, zanim osoba starsza zdecyduje się na wykupienie ubezpieczenia to powinna dokładnie zastanowić się, czy będzie ono dla niej korzystne.

Co jest istotne w ubezpieczeniach na życie dla seniorów?

Seniorzy decydujący się na indywidualne ubezpieczenia na życie powinni dokładnie poznać wszystkie szczegóły związane z pakietem proponowanym wyłącznie dla nich. Jedną z ważniejszych kwestii jest na przykład to, kiedy będzie wykluczona wypłata ubezpieczenia. Składka dla seniorów jest droższa niż normalna składka dla osób
w wieku średnim. Dlatego też opłata za ubezpieczenie całościowo będzie większa.
Jest to wynikiem tak zwanego ryzyka ubezpieczeniowego. Seniorzy powinni być czujni i wręcz omijać firmy, które chcą im zaoferować niską składkę. Powinni za to zainteresować się propozycją firmy Aviva, gdzie będą mogli liczyć na przeprowadzenie badań lekarskich. Jest to profesjonalne podejście, dzięki któremu można spodziewać się, że pakiet zostanie dobrany doskonale. Aviva wyznacza górną granicę wieku, do której może przyznawać ubezpieczenie na życie,
dookreślając przy tym stawkę oraz najważniejsze zapisy umowy. Polisa dla seniorów spełnia funkcję ochronną również dla współmałżonka i dla rodziny osoby starszej. Dlatego tak istotne jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami umowy.

Co powinien zawierać pakiet dla seniora?

Korzystny pakiet dla seniora powinien zawierać wszystkie elementy, jakie zostały wskazane powyżej. Na ubezpieczenie na życie często decydują się osoby, które myślą wyjątkowo o przyszłości nie tylko swojej, ale i swoich bliskich. Jeśli więc na przykład ktoś obawia się, że zasiłek pogrzebowy okaże się niewystarczający na pokrycie kosztów pogrzebu to także powinien wybrać dla siebie ubezpieczenie na życie. Sprawdzenie kwoty składki, szczegółowa rozmowa z ubezpieczycielem, przejście przez badania lekarskie – to ważne elementy ubezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here