Wybieranie prezentu dla szefa bywa stąpaniem po cienkim lodzie. Dość często zdarzają się gafy lub nudne, sztampowe podarki. Jak wybrać optymalny prezent dla przełożonego? Oto 5 propozycji, które mogą was zainspirować.

1. Kreatywna wizytówka

Ten prezent jest o tyle dobry, że trzyma się w biznesowych ramach, ale pozwala na nieco kreatywności. Kreatywna wizytówka powinna być dopasowana do obdarowanego – jego stylu i poczucia humoru. Jeśli nasz szef jest otwarty i jesteśmy z nim niemal na koleżeńskiej stopie – można bardziej poszaleć. Jednym z ciekawych pomysłów na wizytówkę jest wypełnienie jej ulubionymi powiedzonkami szefa. Wymaga to oczywiście mobilizacji zespołu i uważnego notowania co ciekawszych wstawek – ale efekt na pewno będzie tego wart!

Jeśli szef ma ulubionego superbohatera, możemy stworzyć wizytówkę właśnie w tym stylu. Warto też pobawić się konwencją i do stanowiska dopisać jakieś osobliwe zdanko – np. Ojciec chrzestny sukcesu lub pogromca spóźnień czy tam nerwus kiepowładny (to ostatnie tylko dla bardzo zżytych pracowników;)). Można też stworzyć z wizytówek personalizowaną talię kart, w których figury, będą przybierać twarz szefa (czy tam tylko as i król). Dzięki takiej kreatywnej wizytówce, to szef będzie rozdawał karty (biznesowe), a wy będziecie mogli spijać zachwyt z biurowego powietrza.

2. Kreatywny obraz

Ciekawym pomysłem na prezent dla szefa jest też personalizowany plakat lub obraz na płótnie. Tutaj możliwości jego zadrukowania jest niezwykle dużo – dlatego można poszaleć. Mogą to być zarówno personalizowane życzenia i powiedzonka szefa (tym razem w dużym formacie), jak i ciekawy fotomontaż.

Jeśli znamy ulubiony film lub postać szefa – wystarczy wkomponować jego twarz w daną grafikę. Może to być kultowy Ojciec chrzestny, Gandalf, czy tam boski Arnold, który przybierze oblicze szefa. Możecie też stworzyć specjalną krzyżówkę – z hasłami np. konSekwentny, prZystojny, krEatywny, zauFany, z czego litery ułożą się w hasło „szef”. 

3. Zaproszenie na…

Ciąg dalszy powyższego zdania trzeba dopasować do osobowości i gustu szefa. Tutaj nie dajemy rzeczy, ale wyjątkowe doświadczenia – te bywają znacznie cenniejsze od konkretnych podarków. Postarajmy się dowiedzieć, co lubi nasz przełożony – o czym opowiada z pasją i co może sprawić mu prawdziwą frajdę. Zależnie od gustu – może to być wieczór degustacji whisky, wina lub lokalnego piwa (są organizowane przez specjalne, lokalne wytwórnie lub winnice).

Jeśli nasz szef jest przygodożercą – zaprośmy go na błotny offroad, lot ze spadochronem lub do tunelu aerodynamicznego. Jeśli szef to urodzony strateg, warto go zaprosić do escape roomu lub zorganizować specjalną grę miejską. Wyjątkowe wspomnienia to jeden z najlepszych prezentów.

4. Prezent w internecie

Były już personalizowane podarki i doświadczenia, teraz czas na prezent wirtualny. Jeśli mamy zasoby, możemy stworzyć dedykowaną stronę internetową dla szefa. Wystarczy tam umieścić wyjątkowe zdjęcia, komentarze i rekomendacje pracowników. Można np. stworzyć infografikę z mapą zalet szefa i instrukcją obsługi (najlepiej z przymrużeniem oka). Dobrym pomysłem jest też stworzenie poważniejszej strony – od pracowników dla najlepszego szefa i wykupić reklamę w google, dzięki której po wpisaniu jego imienia i nazwiska – na pierwszym miejscu pojawi się właśnie ta strona. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here