W nowoczesnym świecie możemy się spotkać z coraz większą różnorodnością inwestycji, które mają nam przynieść określony dochód. W ostatnich latach lubianą przez inwestorów inwestycją jest inwestycja w wino. Z jednej strony może być ona bardzo opłacalna, ponieważ wina z dobrych winnic niemal zawsze osiągają wysokie ceny, jednakże taka inwestycja jest obarczona dość wysokim ryzykiem, na które tak naprawdę nie mamy wpływ. Mowa tu chociażby o pogodzie -możliwa jest susza, po której winorośl uschnie i nie wyda żadnych owoców, co będzie oznaczało wielką stratę dla inwestorów.

Z CZYM TO SIĘ JE
Aby zrozumieć inwestycje w wino, warto poświęcić kilka chwil na zrozumienie rynku winiarskiego. Wina produkuje się niemal na całym świecie – od Nowej Zelandii, przez obie Ameryki, aż po Europę, jednakże nie wszystkie nadają się do długofalowych inwestycji. Wina, w które się inwestuje, stanowią tylko kilka procent całej, globalnej produkcji. Dlaczego? Dzieje się tak ponieważ większość produkowanych w dzisiejszych czasach win, to wina świeże – czyli przystosowane do spożycia w ciągu kilku lat od produkcji. Są one relatywnie tanie i wraz z czasem nie zyskują na cenie ani jakości, Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale niezmiernie rzadkie.
Pozostałe wina, produkowane są przez wyselekcjonowane winnice. Czasami, na najlepsze wina, z najdroższych winnic ustawia się kolejka do kupienia chociaż jednej skrzynki tego cennego trunku. Jak widać, nie jest łatwo zostać posiadaczem dobrego jakościowego wina, które za kilka lat może zyskać kilka razy na wartości, ponieważ jest go niezwykle mało, a winnice mają swoich zaufanych odbiorców.

Jeśli uda nam się dostać do jakiejś winnicy, z której pochodzą dobre jakościowo wina i będziemy mieli sposobność zakupu kilku butelek -nie ma co się zastanawiać, ponieważ możemy być niemal pewni zwrotu naszej inwestycji. Jeśli nie mamy bezpośredniego dojścia do producenta wina, możemy zdecydować się na inwestycję przy pomocy pośrednika. Niestety wtedy nasz zysk będzie mniejszy, ponieważ będziemy musieli zapłacić prowizję pośrednikowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here